Junior Achievement Latvia
Lielākā izglītības organizācija

Junior Achievement Latvia sabiedriskā labuma organizācija un praktsiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. Organizācijas misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē..

Junior Achievement Latvia sabiedriskā labuma organizācija un praktsiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. Organizācijas misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē..

Par mums

Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ir viens no 40 JA Europe un 118 Worldwide tīkla biedriem kopš 1991. gada. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību. JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā visos izglītības līmeņos. Biedrība nodrošina savu dalībskolu skolotājiem kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas gan Latvijā, gan ārzemēs.

Izglītības programmas

Sākumskola

Pamatskola

Vidusskola

Augstskola

Uzņēmējdarbība

SMU programma

Tiešsaites simulācijas spēle TITAN

Karjeras izglītība

Ēnu diena

Līderu programma

Finanšu pratība

Finanšu pratības ABC

konkurss
Mana vārdnīciņa

konkurss
Biznesa Pasakas

Pedagogu programma

Konferences, apmācība

Tālākizglītības kursi

Metodika

Kontakti

Biroja adrese:

Ūdens iela 12-21, 4. stāvs, Rīga, LV-1007

Apmeklējuma laiks:

10:00-17:00

Tikšanās/konsultācija:

iepriekš piesakoties pa tālruni 29604271
vai arī rakstot uz e-pastu jal@jalatvia.lv

Tālrunis:

2 9604271

E-pasts:

jal@jalatvia.lv

Rekvizīti

Nosaukums:

Biedrība “Junior Achievement Latvia”

Jurid. adrese:

Ūdens iela 12-21, Rīga, LV-1007

Reģ.Nr.:

50008014301

IBAN:

LV43HABA0551034239176

Banka:

Swedbank

JA Latvia birojs

Valdes priekšsedētājs

Jānis Krievāns

E-pasts:

janis@jalatvia.lv

Biroja vadītāja

Inga Piebalga

E-pasts:

inga.piebalga@jalatvia.lv

Tālr:29604271

Programmu direktore

Inga Bolmane

E-pasts:

inga@jalatvia.lv

Tālr:22070040

Projektu vadītāja

Linda Volāne

E-pasts:

linda@jalatvia.lv

Tālr:28304023

Projektu vadītājs

Dainis Začests

E-pasts:

dainis@jalatvia.lv

Tālr:24559050

Padome

Aigars Rostovskis

Junior Achievement Latvia Padomes priekšsēdētājs

Sanda Liepiņa

Junior Achievement Latvia Padomes priekšsēdētāja vietniece

Guntars Kokorevičs

Junior Achievement Latvia Padomes priekšsēdētāja vietnieks

Atis Švinka

SIA LIC Gotus valdes priekšsēdētājs

Mārcis Auziņš

Latvijas Universitātes profesors

Edgars Kots

SIA Izdevniecība Dienas Mediji valdes priekšsēdētājs

Ģirts Rungainis

Prudentia dibinātājs, Valpro Corp padomes loceklis

Reinis Jansons

AS Swedbank Finanšu institūta vadītājs

Mārtiņš Bičevskis

Latvijas Handbola federācijas prezidents

Jānis Grēviņš

RTU Riga Business School direktors

Biedri

Juridiskas personas

RTU Riga Business School

a/s Swedbank

SIA HansaWorld Latvija

Latvijas Universitātes
Ekonomikas un vadības fakultāte

Finanšu Nozares
asociācija

Biznesa augstskola Turība

Banku augstskola

Accenture Latvija

Dienas Mediji

Fiziskas personas

Aigars Rostovskis

Aiva Vīksna

Andris Priekulis

Atis Švinka

Gatis Sprūds

Guntars Kokorevičs

Ģirts Rungainis

Dāvis Barons

Ilze Vinķele

Mārcis Auziņš

Mārtiņš Bičevskis

Ojārs Kehris

Zigurds Strīgelis

Gada pārskats

2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2010/2009

Vizuālie materiāli


JA Latvia oficiālie vizuālie materiāli, ko dalībskolas var izmantot savās mājaslapās, sociālo mediju profilos un citām vajadzībām, kā arī skolotāji, skolas aicināti izvietot uz skolas informācijas stenda, informējot skolēnus par iespēju piedalīties JA Latvia organizētajās aktivitātēs. JA Latvia logo izmantošanu uz citiem materiāliem nepieciešams saskaņot, rakstot uz e-pastu jal@jal.lv.

Vēsture

2019

(tiks papildināts...)

 

2018

• Dalībskolu skaits palielinājies līdz 217.
• Skolēnu mācību uzņēmumu skaits pieaug līdz 1208.
• Tika organizēta uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt” Dalībnieku skaits - 3300 skolēnu un skolotāju no visas Latvijas.
• Izsniegti 349 un Junior Achievement Latvia sertifikāti.
• Līderu programmu absolvē 12 jaunieši.
• Ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1545 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 8664 vakances. Tika reģistrēti 34 000 potenciālo ēnotāju.
• Jauno uzņēmēju dienas 2018. gadā norisinājās Jūrmalā. Pasākums skolēnu mācību uzņēmumu programmas gada svarīgākais pasākums, kurā tiek noskaidroti labākie skolēnu mācību uzņēmumi un pedagogi valsts mērogā. Latvijas mēroga fināls tika īstenots Latvijas reģionu pilsētā, lai veicinātu reģionu iesaisti un atpazīstamību Junior Achievement Latvia  programmās.
• Noorganizēts Eiropas mēroga Start-up fināls augstskolu studentiem - Europe Enterprise Challenge, kas pulcēja 16 labākās studentu jaunuzņēmumu (start-up) komandas no visas Eiropas. Latvijas pārstāvētāis Start-Up uzņēmums Plukt no Banku augstskolas ieguva 2. vietu.
• Skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas fināla konkursā Belgradā mācību uzņēmums no Valmieras tehnikuma ” Safe&Stable” iegūst vienu no konkursa prestižākajām balvām - FedEx Access Award. Balvu piešķir gada labākajam mācību uzņēmumam Eiropā ar lielāko inovāciju, eksporta potenciālu, kura produkts sniedz labumu plašākai sabiedrībai. Jauniešu uzņēmums ir izstrādājis un piedāvā spieķus cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kas darbojas uz sensoru pamata.
• No 6. augusta līdz 11. augustam tika organizēta praktiskās uzņēmējdarbības un līderības nometne "Junior Achievement Unlocked 2018", kas Ventspilī pulcēja 33 īpašu atlasi izturējušus talantīgākos vidusskolēnus no visas Latvijas. Nometnes laikā izaugsmes treniņos, praktiskās biznesa darbnīcās jaunieši trenēja tādas būtiskas kompetences kā emocionālo inteliģenci, spēju inovēt, apgūs prototipēšanu u.c. Ar viņiem strādā mentori - Latvijā atpazīstami un veiksmīgi uzņēmēji un augstākā līmeņa vadītāji.
• 2018.gadā par izcilu darbu Junior Achievement Latvia saņēmusi divus nozīmīgus apbalvojumus: Junior Achievement Eiropas Paraugorganizācijas balva 2018 piešķirta par izcilu sniegumu, savukārt Junior Achievement Latvia padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis apbalvots ar Junior Achievement Eiropas Līderisma balvu.
• 17 ievērojamas pamatskolas un vidusskolas, kas atbalsta uzņēmējdarbības izglītību, Austrijas galvaspilsētā Vīnē 7. novembrī saņēma uzņēmējdarbības skolas (The Entrepreneurial School, TES) balvu. No Latvijas īpaši ir novērtēta Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, kas iekļuvusi šo 17 uzņēmīgo Eiropas skolu vidū. Uzņēmējdarbības skolas balva ir ikgadējs Junior Achievement Europe (JA Europe) vadīts pasākums, kura mērķis ir sniegt ietvaru, kas atbalstītu, motivētu un virzītu skolas, direktorus un skolotājus no visas Eiropas viņu uzņēmējdarbības mācību iniciatīvās.

2017

• Dalībskolu skaits palielinājies līdz 186.
• Skolēnu mācību uzņēmumu skaits pieaug līdz 1067.
• Tika organizēta uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt”. Dalībnieku skaits - 2500 skolēnu un skolotāju no visas Latvijas.
• Izsniegti 311 Junior Achievement Latvia sertifikāti.
• Absolvē trešais Līderu programmas sasaukums.
• Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1542 ēnu devēji no visas Latvijas, kas ir par 17 % vairāk nekā 2017. gadā, kopumā piedāvājot 8044 vakances. Liela ir arī skolēnu interese par ĒNU DIENU — portālā www.enudiena.lv šogad reģistrējušies 49 000 potenciālo ēnotāju iepretim pagājušā gada 41 500 ēnot gribētājiem.
• Jauno uzņēmēju dienas 2017 norisinājās Ventspilī. Šis ir Skolēnu mācību uzņēmumu programmas gada svarīgākais pasākums, kurā tiek noskaidroti labākie skolēnu mācību uzņēmumu un pedagogi valsts mērogā. Pirmo reizi organizācijas vēsturē, Latvijas mēroga fināls tika īstenots Latvijas reģionu pilsētā, lai veicinātu reģionu iesaisti un atpazīstamību Junior Achievement Latvia programmās.
• Skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas fināla konkursā Briselē piedalījās mācību uzņēmums no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ”Light up”, kas izgatavo inovatīvas moduļveida kuba lampas, kuru apgaismojumu iespējams vadīt attālināti ar viedtālruni. Labāko Eiropas SMU prezentāciju stendus, tostarp Latvijas SMU Light Up stendu, apmeklēja arī Beļģijas karalis Filips I.
• Ieviests zīmols “Cits Bazārs”, ar kuru apzīmē skolēnu mācību uzņēmumu tirgošanās pasākumus, līdz šim tie bija gadatirgi.
• Junior Achievement Latvia iegūtas tiesības organizēt Eiropas mēroga Start-up finālu augstskolu studentiem.
• Noslēgts savstarpējās sadarbības līgums ar  Latvijas Investīciju attīstības aģentūru (LIAA), kas veicinās praktiskās biznesa izglītības apgūšanu Latvijas skolās un rosinās inovāciju rašanos. Saskaņā ar šo līgumu nākamos divus gadus LIAA un Junior Achievement Latvia kopīgi organizēs pasākumus programmas Skolēnu mācību uzņēmumi ietvaros, veicinot jaunas ar uzņēmējspējām apveltītas jaunās paaudzes rašanos, kas nesīs savu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā un labklājības veicināšanā nākotnē.

2016

 • Dalībskolu skaits palielinājies līdz 167.
 • Skolēnu mācību uzņēmumu skaits pieaug līdz 996.
 • Skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas fināla konkursā Lucernā Skolēnu mācību uzņēmuma Rainy Art no Ogres 1. vidusskolas, vadītāja Alīna Anete Birnika saņēma Alumni līderības balvu. Šī balva katru gadu tiek pasniegta 10 jaunajiem uzņēmējiem, kas ar savu personību žūrijai apliecinājuši augstu kompetenci tādos kritērijos kā līderība, komandas saliedēšana, entuziasms un spēja būt par piemēru citiem.
 • Skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas fināla žūrijas komisijā tika uzaicināts un jaunos uzņēmējus vērtēja arī pārstāvis no Latvijas — Junior Achievement Latvia padomes loceklis un uzņēmējs Guntars Kokorevičs.
 • Tika organizēta uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt” atzīmējot JA-YE Latvija 25. jubileju. Dalībnieku skaits - 2000 skolēnu un skolotāju no visas Latvijas.
 • Absolvē otrais Līderu programmas sasaukums.
 • 22. – 23. septembrī Rīgā norisinājās Junior Achievement Europe rīkotā uzņēmējdarbības izglītības konference „Celebrating Entrepreneurship Education in Europe”, uz kuru ieradušies izglītības ministriju pārstāvji, vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolotāji, direktori un uzņēmējdarbības izglītības pētnieki no visas Eiropas, lai pārrunātu  uzņēmējdarbības izglītības situāciju Eiropā, diskutētu par tās politikas izstrādes mehānismiem un dalītos tās ieviešanas labās prakses piemēros dažādās valstīs.
 • ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Junior Achievement Latvia, startstrong.lv un biedrību “Apvienība Jums” ir uzsākusi uzņēmējdarbības konkursu “Start Strong Start Up” Junior Achievement Latvia skolu vecāko klašu (10.-12.kl.) audzēkņiem, lai veicinātu vidusskolas jauniešus veidot skolēnu mācību uzņēmumus, kuros ir saskatāmas inovācijas konkrētajā nozarē un tie ir dzīvotspējīgi Latvijas vai konkrētā starptautiskā uzņēmējdarbības vidē. Konkurss tiek organizēts 3 praktisku meistarklašu veidā, lai Skolēnu mācību uzņēmums spētu iegūt jaunas zināšanas un prasmes, un pilnveidot produktu, atrodot tajā inovāciju. Konkursa galvenā balva - uzvarētājkomandai 5 cilvēku sastāvā brauciens uz ASV un dalība start up festivālā Sanfrancisko.
 • Ziemeļeiropas valstu, tostarp, Latvijas skolēni projekta “Central Baltic Student Enterprises without Borders” (CBEwB) ietvaros pirmajā norises gadā nodibinājuši 28 starptautiskus kopuzņēmumus ar skolēniem no Igaunijas, Somijas un Zviedrijas. Projekts īstenots, lai skolēniem būtu iespēja mācīties sadarboties un gūt pieredzi starptautiskā vidē. Ar nodibināto kopuzņēmumu skolēni piedalās starptautiskos gadatirgos projekta valstīs un prezentē savu ideju/uzņēmumu žūrijai. Gada laikā tiek veikta arī skolotāju — konsultantu — apmācība, lai tie sekmīgi koordinētu skolēnu darbošanos. Projekta vadošais partneris ir Junior Achievement Eesti (Igaunija), pārējie partneri — Junior Achievement Latvia, Nuori Yrittäjyys (JA-YE Finland) un Ung Företagsamhet Sverige (Young Enterprise Sweden). Tā darbības laiks ir no 2015. gada septembra līdz 2019. gada aprīlim. Projekts norisinās “Interreg Central Baltic programme” ietvaros un to finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

2015

• Dalībskolu skaits palielinājies līdz 159.
• Junior Achievement Latvia biedru rindas papildina nozīmīgas organizācijas - Accenture Latvija, Dienas mediji, Zvērinātu advokātu birojs "Glimstedt un partneri", Nordea Bank AB Latvijas filiāle.
• Skolēnu mācību uzņēmumu skaits pieaug līdz 869.
• Skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas fināla konkursā Berlīnē Skolēnu mācību uzņēmums no Madonas Valsts ģimnāzijas ”Simple+” iegūst 2. vietu 36 valstu konkurencē.
• Noslēgts līgums ar Izglītības un zinātnes ministriju Erasmus+ projektā “Inovāciju klasters uzņēmējdarbības izglītībai” (ICEE) (Innovation Cluster for Entrepreneurship Education) par uzņēmējdarbības izglītības politikas veidošanu.
• Absolvē pirmie Līderu programmas 11 dalībnieki.

2014

• Dalībskolu pieaugums: no 114 (2013.gadā) līdz 141 (2014.gadā).
• Reģistrēti 815 Skolēnu mācību uzņēmumi, savukārt 2013.gadā bija dibināti 711 Skolēnu mācību uzņēmumi.
• Tika organizēts vēl viens gadatirgus - Vislatvijas pavasara gadatirgus.
• Pirmo reizi tika realizēta JA Latvia Līderu programma - talantīgiem un harizmātiskiem Latvijas jauniešiem, kuri tika mērķtiecīgi apmācīti, tika attīstītas viņu spējas un īpašības, lai no viņiem radītu nākotnes līderus. Tika saņemti 68 skolēnu pieteikumi, no kuriem tika atlasīti 11 līderu programmas dalībnieki.
• Pirmo reizi tika realizēta arī Start-up programma Latvijas augstskolām. 2014. gadā Start-up programmā iesaistījās Biznesa augstskola Turība un Latvijas Universitāte.

2013

• Pirmo reizi Baltijā tika organizēts JA-YE EUROPE Trade Fair, kas pulcēja ap 500 dalībniekiem no 10 dažādām valstīm, kā arī pasākumu apmeklēja tādi ārzemju viesi kā Michael Bray (JA-YE Europe padomes priekšsēdētājs), Jans Muehlfeit (Microsoft Europe Corporation valdes priekšsēdētājs), Jean-Leopold Schuybroek (Interel vice prezidents), Allan Rushforth (Hyundai Motor Europe vecākais viceprezidents un operāciju direktors), Johan H. Andresen jr. (FERD prezidents), Jo Deblaere (Accenture globālais izpilddirektors), Martin Spurling (SBC Turkey izpilddirektors), Bengt Gunnarsson (Bata Europe) , Mark Torfs (Deloitte Belgium izpilddirektors).
• Starptautisko Skolēnu mācību uzņēmumu festivālam aprit 5 gadi, kopš tā pirmās realizēšanas.
• No 200 skolēniem, kuri piedalījās SMU Eiropas finālā (JA-YE EUROPE Company of the Year Competition), tikai labākie indivīdi saņēma rakstisku uzaicinājumu Alumni Leadership Award konkursa intervijai ar starptautisko žūriju, to skaitā arī divi latviešu SMU Dream Sleep dalībnieki, Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņi – Mairis Gailums un Zane Radžēle. Pēc žūrijas kopvērtējuma tieši Zane bija viena no 17 starptautiskajiem jauniešiem, kuri tika sumināti kā titula Alumni Leadership Award ieguvēji.
• Gada labākais ekonomikā 2013 apbalvošanas ceremonijā tika sumināti sekojoši titulu ieguvēji:  „JA-YE Latvija Gada labākais skolēns 2013” ieguvēja Elīza Barkāne (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, 12. klase), „JA-YE Latvija Gada labākais skolotājs ekonomikā 2013” – Madonas Valsts ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Iveta Vabule, savukārt „JA-YE Latvija Gada jaunais uzņēmējs 2013” Mārcis Kaksis. Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgi sveica laureātus un aicināja jauniešus iesaistīties savu tuvāko biznesā, gūt konkurētspējīgu izglītību ārzemēs un pēc tam atgriezties, lai veidotu savus uzņēmumus.

2012

• Apbalvošanas ceremonija „Gada labākais ekonomikā 2012” notiek Rīgas pilī, laureātus sveic Latvijas valsts prezidents A. Bērziņš
• Rekordliels aktīvo Skolēnu mācību uzņēmu skaits - par 82% vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā

2011

• JA-YE Latvija rīkotajā divu dienu Starptautiskajā SMU festivālā Rīgā piedalījās vairāk kā 100 SMU, 350 skolēni un 150 biznesa konsultanti no 11 valstīm - viens no Eiropas plašākajiem SMU pasākumiem!
• Starptautisko SMU festivālu apmeklēja ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere un Latvijas Prezidents V.Zatlers, kurš iepazinās ar SMU ražojumiem!
• SMU web lapā reģistrēti 160 JA-YE Latvija skolotāji no 120 dažādām Latvijas skolām, kuri apmeklējuši JA-YE Latvija tālākizglītības kursus un savās skolās īsteno JA-YE Latvija praktiskās mācību programmas
• Latvijas SMU piedalās un gūst panākumus izstādē Ražots Baltijā!

2010

• Latvijas komanda SMU „Cleverway” – (inovatīvo interaktīvo tāfeļu ražotāji no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas) Eiropas SMU finālā 2010 Itālijā iegūst 3.vietu 34 valstu konkurencē!
• SMU „Cleverway” skolēni sniedz interviju žurnālam FORBES!
• JA-YE Latvija rīkotajās Ēnu dienās dubultojies dalībnieku skaits, piedalījās rekordliels skaits skolēnu un uzņēmumu -10’000 skolēni un 450 uzņēmumi.
•  Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) stratēģiskais partneris Baltijas valstīs – Swedbank!
• JA-YE Latvija reģistrēto SMU skaits ir dubultojies, sasniedzot rekordlielu skaitu JA-YE Latvija darbības laikā – 560 SMU!
• JA-YE Latvija izveidoja jaunu SMU platformu www.smu.lv, pateicoties, kurai ir iespējama online SMU reģistrācija, un pateicoties partnera HansaWorld Latvia atbalstam, ikvienam SMU būs pieejama bezmaksas finanšu un vadības programmatūras izmantošana.
• Gada labākais skolēns ekonomikā – Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijas skolniece Anna Gruzinska, Gada skolotāja ekonomikā – Ruta Pelce (Rīgas pilsētas 2.ģimnāzija)
• JA-YE Latvija sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju piešķir nominācijas „Gada sociāli atbildīgajām organizācijām uzņēmējdarbības izglītībā” - NVO, pašvaldības, MVU!
• JA-YE Latvija veic pētījumu "Jauniešu uzņēmējspēju kompetences attīstības iespējas Skolēnu mācību uzņēmumos" - kāda ir praktisko biznesa izglītības programmu ietekme uz jauniešu uzņēmējspēju kompetenču attīstīšanu? (piedalījās 1546 respondenti - skolotāji, skolu direktori, skolēni, JA-YE Latvija absolveni).
• JA-YE Latvija izveido SMU mentoringa programmu, kurā ikviens SMU absolvents, augstskolas students, uzņēmējs vai nozares speciālists var kļūt par SMU mentoru, sniedzot biznesa konsultācijas skolēniem.

2009

• JA-YE Latvija pirmo reizi organizē Starptautisko Skolēnu mācību uzņēmumu festivālu Talsos.
• JA-YE Latvija dalībskolas komanda piedalās "24 h Inovācijas nomentē", Somijā.
• JA-YE Latvija nodibina Ekonomikas skolotāju klubu un par kluba prezidenti ieceļ "Gada skolotāju 2009" Inesi Gavari.
• Pirmo reizi JA-YE Latvija nominē "Gada jauno uzņēmēju 2009", par to kļūst  Ivars Raciņš, JA-YE Latvija programmu absolvents.
• JA-YE Latvija rīko inovatīvo biznesa ideju konkursu "Ideju Kauss", sasniedzot rekordlielu biznesa ideju pieteikumu skaitu - vairāk kā 500.
• JA-YE Latvija Gada labākais skolēns - Roberts Kaufiņš (N.Draudziņas ģimnāzija).

2008

• JA-YE Latvija sadarbībā ar N. Draudziņas ģimnāziju pirmo reizi rīko konkursu par valstī aktuālo tēmu "Skolēni pret inflāciju".
• JA-YE Latvija absolvents Tomass Barilo iegūst titulu "Eiropas gada uzņēmējs 2008" JA-YE Europe organizētajā konkursā, kurā piedalījās jaunie uzņēmēji no 37 valstīm.
• Skolēnu mācību uzņēmums "Vējiem līdzi" no Madonas Valsts ģimnāzijas Starptautiskajā SMF festivālā Austrijā iegūst JA-YE Europe organizācijas Simpātiju balvu. 

2007

• Pirmo reizi realizēts skolēnu karjeras izglītības pētījums „Kur palicis sapnis par kosmonautu?”
• Izveidots skolēnu biznesa izglītības vortāls www.pirmaismiljons.lv.   

2006

• JA-YE Latvija uzsāka projektu ekonomikas skolotāju tālākizglītībai „Skolotāju praktiskās pieredzes ekskursijas un semināri uzņēmumos un iestādēs”.
• 17. Junior Achievement – Young Enterprise Europe Skolēnu mācību uzņēmumu konkursā firma „Speed(i)” no Madonas Valsts ģimnāzijas saņem „Hewlett-Packard Sociāli atbildīgu biznesa balvu”.

2005

• Pirmo reizi notika spēles „Banka darbībā” čempionāts. • 16. JA-YE Europe Skolēnu Mācību Uzņēmumu konkursā Norvēģijā, SMU  „Hemate” no Jēkabpils agrobiznesa koledžas uzvarēja nominācijā „Labākā pārdošanas komanda”.
• JA-YE Latvija sadarbībā ar Microsoft izdod 1. metodisko materiālu kompaktdiska formātā „Ceļvedis racējiem” - palīgmateriāls biznesa uzsākšanā un finanšu uzskaitē.
• Notika Pirmā Starptautiskā Ēnu diena.
• Noslēgti pirmie sadarbības līgumi ar Latvijas augstskolām par JA-YE Latvija Sertifikātu ieguvēju priekšrocībām studiju uzsākšanai.

2004

• JA-YE Latvija realizēja projektu „Līdzdalība – Atslēga tavai nākotnei” ar Eiropas Savienības atbalstu, pētot nacionālo aspektu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi Latvijā.
• Pirmo reizi JA-YE Latvija organizēja „Grāmatu dienu” – svētkus, kuros skolotāji saņem JA-YE Latvija sadarbības partneru dāvinātas grāmatas.

2003

Pirmo reizi labākie radošo ideju un konkursa „Tava reklāma” (Cita Holivuda) sociālās reklāmas - Latvijas Valsts Mežu darbi tika izvietoti reklāmas vides stendos visā Latvijā.

2002

Pirmo reizi notiek ekonomikas konkurss 8.klašu skolēniem „Ceļš uz ekonomisko domāšanu”.

2001

• Pirmo reizi Latvijā notika Ēnu diena.
• Pirmo reizi notika konkurss „Biznesa cerība”.
• JA-YE Latvija 10 gadu pastāvēšanas svinības.

2000

• Pirmo reizi notika Nacionālais Skolēnu mācību uzņēmumu  gadatirgus.
• Pirmo reizi notika sākumskolas skolēnu konkurss „Mana vārdnīca”.
• Spēles „MESE” (starptautiskā biznesa simulācijas spēle) pasaules čempionātā K.Kursinskis iegūst 3.vietu.

1999

• Notika pirmais „Interneta investīciju spēles” čempionāts.
• JA-YE Latvija nodibināja meitas uzņēmumu SIA JA-YE Latvija Apgāds, kura galvenais uzdevums bija mācību literatūras izdošana un skolotāju apmācība.
• Apšuciemā pirmajā Junior Achievement programmu skolēnu nometnē piedalījās jaunieši no 9 Eiropas valstīm.

1998

JA-YE Latvija izpilddirektors A.Švinka saņēma Spīdolas balvu par ieguldījumu jauniešu ekonomiskās izglītības organizācijas Junior Achievement – Latvija darbā.

1997

Pirmo reizi notika skolēnu radošo ideju un reklāmu konkurss „Tava reklāma” (Cita Holivuda).

1996

• SIA Junior Achievement of Latvia nomainīja juridisko statusu, kļūstot par sabiedrisko organizāciju Junior Achievement – Latvija.
• Pirmo reizi notika konkurss skolēniem un skolotājiem „Gada labākais skolotājs un skolēns ekonomikā”.
• SMU „Apvienība” no Rīgas Komercskolas Eiropas Skolēnu Mācību Uzņēmumu konkursā Izraēlā ieguva 2.vietu.

1995

Ar A.Zvejnieka atbalstu notika Latvijā pirmais biznesa plānu konkurss jauniešiem.

1994

• Izdota pirmā ekonomikas mācību grāmata vidusskolēniem latviešu valodā „Lietišķā ekonomika”.
• Notika pirmais uzņēmējdarbības spēles „MESE” čempionāts.
• Notika pirmais Latvijas Skolēnu mācību firmu konkurss.
• Starptautiskā "Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu konkursā"" Stokholmā piedalījās N.Draudziņas ģimnāzijas SMU „AD REM”.

1993

• Februārī nodibināta bezpeļņas SIA Junior Achievement of Latvia.
• Izvēlēta pirmā JA-YE Latvija Padome: A.Piebalgs, M.Gailis, V.Matīss, M.Ziemelis, E.Bražis, P.Kukelis, M.Sika, I.Jaunzeme.
• Zemgales vidusskolā Slampē notika pirmie ekonomikas skolotāju kursi Latvijā.

1991

Junior Achievement International piešķīra Latvijai tiesības izmantot Junior Achievement materiālus.

1990

• Jūrmalas 1.ģimnāzijā A.Kardelis un D.Pelcbergs ar ASV uzņēmēja A.Zvejnieka atbalstu sāka mācīt ekonomiku, izmantojot Junior Achievement programmu „Applied Economics”.
• Rīgas Centra humanitārajā ģimnāzijā nodibināts pirmais Skolēnu mācību uzņēmums.