06.04.2023

Vebināri par uzņēmējdarbības eksāmenu - ESP

11. un 12. klašu skolēniem ir iespēja kārtot starptautisku uzņēmējdarbības prasmju eksāmenu (ESP - entrepreneurial skills pass) un iegūt Eiropā atzītu sertifikātu, kas apliecina uzņēmējspēju kompetences apguvi.

Sertifikātu ir atzinušas arī Latvijas augstskolas, un tas skolēniem sniegs dažādas priekšrocības, stājoties augstskolā un izvēloties ekonomikas un biznesa virziena studiju programmas.

 

11. aprīlī plkst. 12:00 norisināsies vebinārs skolēniem par finanšu aprēķinu analīzi, kuru vadīs Anželika Berķe-Berga (Rīgas Stradiņu universitātes Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras docente, katedras vadītāja p.i.)

Vebinārā būs noderīga informācija skolēniem, kuri gatavo SMU gada ziņojumus, kā arī plāno kārtot Uzņēmējdarbības prasmju eksāmenu.

Pieteikšanās ŠEIT

 

Lai nodrošinātu veiksmīgu eksāmena norisi, skolotājiem tika rīkots vebinārs par eksāmenu - kā šogad notiks pieteikšanās un eksāmena kārtošana tiešsaistes sistēmā. Vebinārs norisinājās 6.aprīlī, tā ieraksts pieejams jalatvia.lv skolotāju profilos.

Starptautisko uzņēmējdarbības prasmju sertifikātu ESP varēs saņemt tie vidusskolēni, kas ieguvuši praktisku uzņēmējdarbības pieredzi, veidojot un attīstot savu uzņēmumu Junior Achievement Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros (reģistrēts un likvidēts SMU trīs gadu periodā – vidusskolas laikā), un novērtējuši savas kompetences, aizpildot pašvērtējumu, kā arī nokārtojuši teorētisko daļu – ESP eksāmenu.

Eksāmens kā uzņēmējdarbības prasmju pārbaude ir iekļauts Eiropas skolu mācību saturā 30 pasaules valstīs. Eksāmenu interneta vidē varēs kārtot no 14.aprīļa un tajā ir iekļauti 24 jautājumi.

 

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JA Latvia, rakstot uz e-pastu linda@jalatvia.lv

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru